يکشنبه ٠١ ارديبهشت ١٣٩٨


  چاپ        ارسال به دوست

کمیته انتقال خون بیمارستان شهید بهشتی یاسوج برگزار شد

 رئیس بیمارستان شهید بهشتی یاسوج گفت: کمیته طب و انتقال خون این بیمارستان برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی بیمارستان شهید بهشتی یاسوج، دکتر سید ذاکر سعیدی نژاد با بیان اینکه خون ماده ای حیاتی و ارزشمند بوده و هزینه قابل توجهی برای تهیه و فرآوری آن صرف می شود، اظهار داشت: با مصرف بهینه آن از ضایعات بی مورد جلوگیری شود.

دکتر معینی متخصص و پزشک فنی آزمایشگاه نیز در این نشست گفت: برای جلوگیری از هدر رفت فرآورده های خونی اقدامات اصلاحی صورت گرفته و در حال حاضر حدود 40 درصد موارد رزرو شده تزریق می شوند که این تعداد بیشتر پلاکت و FFP است. دلایل تزریق هم غالبا به علت مشکلات زمینه ای بیماران مانند آنمی می باشد که توسط پزشکان بیهوشی یا داخلی درخواست می‌شود.

در ادامه بحث و تبادل نظر در مورد موضوعات کمیته و چگونگی اجرای دقیق استانداردهای انتقال خون و فرآورده های آن صورت گرفت و با توجه به اینکه خون و فرآورده های آن جز داروهای پرخطر محسوب می شوند بر دقت در تزریق این ماده حیاتی و پرهیز از سهل انگاری تاکید شد.

 در این کمیته همچنین  در مورد اهمیت گزارش عوارض تزریق خون و آموزش های درون بخشی در بخش های مختلف بیمارستان در خصوص هموویژلانس تاکید و عملکرد بانک خون بیمارستان در 6 ماهه اول سال 97 ارزیابی شد.

به گزارش وب دا؛ در ادامه این کمیته درباره مصوبات قبلی بحث و گفتگو صورت گرفت و اعضای کمیته در رابطه با پیشرفت های صورت گرفته در هریک از زمینه ها گزارشاتی را ارائه دادند.142-1

انتهای پیام/

 


١٠:٤٩ - 1397/08/09    /    شماره : ٢٢١٩١    /    تعداد نمایش : ١٠٧خروج
تمامی حقوق برای بیمارستان شهید بهشتی یاسوج محفوظ می باشد.